Шаблоны Joomla Joomla
Тернопільська обл., м. Підгайці, вул. Майдан Незалежності, 2
   
+380354223086
Наші студенти у мальовничому  м.Чернівці 0019
 

           18 червня студенти ПВНЗ «Галицького медичного коледжу» екскурсією побували у мальовничому місці Чернівці.

Чернівці - історична столиця Буковинського краю місто відоме своїми архітектурними ансамблями, одну з яких- памятку архітектури «Резиденція Митрополитів Буковини і Далмації» – включено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Там ми побували на 7-ми площах таких як:

  • Театральна площа-одна з центральних та найстаріших площ міста Чернівці.
  • Дім-корабель-це родзинка всіх архітектурних пам’яток Чернівців, яка розташована на перетині вулиць Головної та Шолом - Алейхема. Це один з перших кам’яних будинків, споруджений наприкінці 19 ст., який і досі називають на старий манер- «шифа», що в перекладі з німецької означає корабель. Будинок нагадує корабель.
  • Кафедральний собор Святого духа - кафедральний собор Української православної церкви Московського патріархату в Чернівцях. Знаходиться Храм на Соборній плащі- між вулицями О.Кобилянської та Головною. Цей собор називають головним храмом Буковини.
  • Турецька криниця- найстаріше водне джерело в місті Чернівцях історична памятка що збереглася з часів входження Буковини до Османської імперії. З криницею пов’язана романтична легенда про кохання турецького паші до простої української дівчини.
  • Вулиця О.Кобилянської (або її ще називають «панською» вулицею). Забудова вулиці почалася ще в 40-50-х рр. 18 ст. Перші будинки були деревяними ,одноповерховими , кожен з яких був власністю окремого господаря. У часи коли її почали забудовувати на цьому місці були великі горби , букові та грабові дерева , а місцями   - болота навіть справжні мочарі. Там були магазини, ресторани, кав'ярні, банки, фотоательє та фірмові склади. Двірники щоранку мили бруківку і тротуари теплою водою з                                                                        милом. Коли мешканці довколишніх сіл приносили сюди сільськогосподарські продукти, то кожен, перш ніж сюди зайти, повинен був ретельно витерти взуття чи босі ноги. Також на Панській вулиці заборонялося їхати транспортом, тільки пожежникам дозволялося віджати на вулицю.    
  • З поміж усіх пам’яток культур нас студентів найбільше вразив і зацікавив своєю могутністю
  • Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича . Він багатий своєю історією. Заснований 4 жовтня 1875 року. А у 1989 року Чернівецькому університеті присвоєно ім’я Ю.Федьковича. При університеті є ряд дослідних установ: ботанічний сад, біологічна дослідна база , лабораторія фізики напівпровідників і термодинаміки, експериментальний рибозавод, сейсмічна і метеорологічна станція,4 музеї (зоологічний, ботанічний,геологічний,історії університету). Також там є наукова бібліотека, яка має 11 відділів. Загальний фон бібліотеки нараховує близько 2,6 млн примірників. Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича займає 5-те місце у рейтингу вищих навчальних закладів України.        

Студенти коледжу задоволені поїздкою до загадкового та мальовничого міста

Чернівці.                                                                                                                                                                                

 

Поширити в соцмережах

Залишити комертар